Warsztaty szycia prowadzone przez SKK

W związku z realizacją przez Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych projektu pt.„Tańcowała igła z nitką – promocja, organizacja i rozwój lokalnej twórczości kulturalnej w zakresie małych projektów, w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w dniach 20- 21 czerwca 2014r członkinie naszego stowarzyszenia przeprowadziły dwudniowe warsztaty szkoleniowe z zakresu szycia i zdobienia dekoracji tekstylnych oraz ręcznego robienia kartek okolicznościowych.

W warsztatach uczestniczyło 10 osób, które chciały twórczo spędzić wolny czas, jednocześnie ucząc się, pod czujnym okiem prowadzącej, podstawowych technik szycia.

IMG_0133.jpg 

IMG_0140.jpg 

Tradycyjnie zajęcia rozpoczęły się od zapoznania uczestników z obsługą i pełnym wykorzystaniem maszyn do szycia, które zostały zakupione w ramach projektu. Następnie uczestnicy nauczyli się niezbędnych technik krawieckich, posługiwania się wykrojami.

IMG_0129.jpg 

Dowiedzieli się jak kopiować formy, układać na tkaninie, wykrawać oraz jakie stosować ściegi, robić wykończenia, elementy dekoracyjne czy umiejętnie prasować.

IMG_0140.jpg 

IMG_0135.jpg

IMG_0136.jpg
 

IMG_0137.jpg 

IMG_0139.jpg 

IMG_0138.jpg 

Udział w warsztatach był doskonałą okazją do aktywizacji społeczeństwa, zróżnicowania oferty spędzania czasu wolnego oraz samodoskonalenia i promocji lokalnej twórczości.