Warsztaty szycia prowadzone przez SKK

 images_2.jpg  Leader_width230.jpg prow_logo2.gif

 

W związku z realizacją przez Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych projektu pt.„Tańcowała igła z nitką – promocja, organizacja i rozwój lokalnej twórczości kulturalnej w zakresie małych projektów, w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w dniach 14- 15 czerwca 2014r  członkinie naszego stowarzyszenia przeprowadziły dwudniowe warsztaty szkoleniowe z zakresu szycia i zdobienia dekoracji tekstylnych oraz ręcznego robienia kartek okolicznościowych.

Warsztaty szycia skierowany są do wszystkich chętnych osób rozpoczynających swoją przygodę z szyciem oraz pragnących pogłębić zdobyte wcześniej umiejętności lub nauczyć się szyć na maszynie.W warsztatach uczestniczyło 10 Pań, które miały niepowtarzalną okazję na zdobycie cennej umiejętności jaką jest szycie oraz ukazanie jego kreatywnej strony.

IMG_0053.JPG 

IMG_0038.JPG 

IMG_0029.JPG

Warsztaty rozpoczęły się od zapoznania uczestników z obsługą i pełnym wykorzystaniem maszyn do szycia, które zostały zakupione w ramach projektu. Następnie Panie nauczyły się jak kopiować formy, układać na tkaninie, wykrawać oraz jakie stosować ściegi, robić wykończenia czy umiejętnie prasować.Dodatkowo twórczo spędziły czas.

IMG_0024.JPG 

IMG_0018.JPG 

IMG_0040.JPG 

Udział w warsztatach był doskonałą okazją do aktywizacji społeczeństwa, zróżnicowania oferty spędzania czasu wolnego oraz samodoskonalenia i promocję lokalnej twórczości.