Informacja o projekcie

   images_2.jpg        Leader_width230.jpg         prow_logo2.gif

Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych w Stopnicy realizuje w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” z zakresu małych projektów, objętego PROW na lata 2007-2013 operację pt.„Tańcowała igła z nitką – promocja, organizacja i rozwój lokalnej twórczości kulturalnej.

Celem operacji jest aktywizacja obszaru LDG oraz stworzenie warunków dla rozwoju lokalnej twórczości kulturalnej poprzez zakup specjalistycznych urządzeń, utworzenie strony internetowej oraz przeprowadzenie warsztatów z zakresu rękodzielnictwa.

Projekt wpłynie na rozwój turystyki i sektora „leisure time”. Mieszkańcy będą mieli możliwość nauki oraz doskonalenia umiejętności szycia. Realizacja operacji wpłynie nie tylko na zróżnicowanie oferty spędzania wolnego czasu oraz samodoskonalenia się ale również na promocję lokalnej twórczości krawieckiej, która prezentowana będzie nie tylko na lokalnych festynach, ale również na targach turystycznych czy też jako produkt regionalny wykorzystywany przez gospodarstwa agroturystyczne w celu promocji obszaru na której realizowana jest Lokalna Strategia Rozwoju.

Realizowany projekt zakłada przeprowadzenie profesjonalnego szkolenia  obejmującego dwa moduły tematyczne dla 10 osób każdy.

Moduł I.

Szycie i zdobienie dekoracji tekstylnych tj. szycie maskotek, woreczków na prezenty, na pieczywo, nauka wykonania zdobień, filcowanie lamowanie, haftowanie.

Czas trwania 2 dni po 8h.

Moduł II.

Ręczne robienie kartek okolicznościowych tj. wykonywanie zdobień z bibuły, z materiałów tekstylnych, tworzenie indywidualnych kompozycji.

Czas trwania 1 dzień 8h

W ramach realizacji operacji zostaną przeprowadzone przez członkinie Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych  szkolenia  w miejscowościach Mietel i Szczytniki. Każde skierowane do 10 osób, obejmujące tematyką zakres profesjonalnego szkolenia dwumodułowego. Szkolenia będą prowadzone przez 2 dni po 5 godzin przez dwóch prowadzących.


Załączone pliki:
plakat 1A3.pdfZaproszenie na warsztaty (149.398 KB)
plakat A4.pdfZaproszenie na warsztaty organizowane w Szczytnikach i Mietlu (128.15 KB)