O nas

Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych w Stopnicy

Pomysłodawcą i inicjatorem powstania Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych była Katarzyna Romańska.

Chęć wspólnego działania,niezwykłe pomysły, potencjał, entuzjazm i zapał oraz przekonanie, że warto dzielić się tym ze społecznością lokalną, zrobić coś dla innych spowodowało, że w listopadzie 2009r, grupa Pań ciekawych świata, o różnych charakterach, zawodach, w różnym wieku, zdecydowała o założeniu stowarzyszenia, które formalnie zostało zarejestrowane 5 lutego 2010r.

Obecnie stowarzyszenie liczy 38 Pań, które wzajemnie się inspirują i chętnie poświęcają swoje wolne chwile na tworzenie i realizowanie projektów. Swoimi działaniami i niezwykłymi pomysłami staramy się podkreślać rolę kobiety, wspierać aktywne uczestnictwo kobiet w życiu społecznym i zgodnie z naszym mottem, którym są słowa Napoleona „Nie powinniśmy odchodzić z tej ziemi, nie zostawiając śladów, które polecać będą naszą pamięć potomnym” zostawić coś po sobie.

Pomysł utworzenia stowarzyszenia był oczywiście przysłowiowym trafem w dziesiątkę. Powstała pierwsza inicjatywa naszego stowarzyszenia czyli „Kobiecy wieczór z poezją i humorem” który na stałe zagościł w kalendarzu imprez przez nas organizowanych.

Obecnie nasza działalność znacznie się rozszerzyła. Organizujemy kompleksową obsługę imprez plenerowych a przykładem jest cyklicznie organizowany Dzień Dziecka w Stopnicy i współudział w Pacanowie. Aranżujemy także animację urodzin dla dzieci, na których świadczymy profesjonalne usługi artystycznego malowania twarzy. Przygotowujemy okolicznościowe przedstawienia, występy sceniczne jak np. "Korniszonka" czyli bajkowe przedstawienie pomieszane z realiami dzisiejszych czasów. Wspieramy akcje krwiodawstwa. Urządzamy stoiska tematyczne na wystawy i kiermasze. Współpracujemy z instytucjami samorządowymi, społecznymi, prywatnymi. Szyjemy zdrowotne poduszki, materace, różnego rodzaju wyroby z filcu głównie torebki, etui. Dbamy o rozwój własny poprzez udział w szkoleniach, konferencjach, spotkaniach. Uczestniczymy w ważnych wydarzeniach dotykających spraw kobiet.

Systematycznie spotykamy się raz w miesiącu w poniedziałki w naszej siedzibie tj. w Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy ul Kazimierza Wielkiego 15.

Mamy nadzieje, że tkwiący w nas potencjał, zapał, zaangażowanie i pasja przyczyni się do rozwoju naszych działań i kolejne lata przyniosą niezliczoną ilość zaskakujących, ciekawych, pomocnych inicjatyw.

Stowarzyszenie jest formą otwartą na nowe członkinie i pomysły. Jeśli chcesz spotkać się z nami, podzielić swoimi refleksjami i pomysłami, porozmawiać lub wziąć udział w naszych działaniach, zorganizować warsztaty, czy inne wydarzenie, napisz do nas  drogą mailową.