Jasełka widziane oczami SKK

Nasze stowarzyszenie po raz pierwszy przygotowało i wystawiło Jasełka w Kościele św. Piotra i Pawła w Stopnicy. Jak wiemy treścią Jasełek jest historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisek Heroda.

15 stycznia 2012r. Kobiety kreatywne w swoim przedstawieniu zwróciły uwagę na sens Bożego Narodzenia, a raczej na to, że ludzie często zapominają o sensie Świąt. Najważniejsze są zakupy i prezenty. Rodzice często nie mają czasu dla swoich dzieci, zajęci swoja pracą.
A nasze dzieci potrzebują …MIŁOŚCI; potrzebują nas. Potrzebują zdać relacje z tego co było w szkole. Znajdźmy czas i cierpliwość żeby je wysłuchać i przytulić. One tak bardzo tego pragną….
Jasełka mówią o MIŁOŚCI, która przyszła na świat, ale nikt JEJ nie chciał, nikt na NIĄ nie czekał. Gdyż nie było dla NIEJ miejsca w gospodzie. Urodziło się więc Dziecię Boże w ubogiej, nędznej stajence. A przecież „ Do Betlejem wcale nie jest daleko… Ono jest na odległość ludzkiego serca… na odległość otwartych szeroko ramion … na odległość dłoni otwartej… Betlejem jest blisko… Każdego dnia możesz tu dojść…”

Jaselka_2011_217.JPG

Jaselka_2011_223.JPG 


Przedstawienie SKK ujmuje Jasełka w sposób wielowymiarowy. Owszem na scenie występują: Matka Boska z Józefem, Herod i Trzej Królowie. Pojawiają się jednak dodatkowo: kobieta w kapeluszu zajęta biznesem, urzędnik, który niegrzecznie „obsługuje” brzemienną Maryję z Józefem, a także chuligan, który czytając list od starszej matki klęka przed szopką i dziękuje za serce, które okazało mu nowo narodzone Dziecię i postanawia tego nie zmarnować.

Jaselka_2011_257.JPG


29 stycznia 2012r  jasełka zostały drugi raz pokazane w sąsiedniej parafii w Klasztorze w Kątach Starych.

Jaselka_2011_646.JPG

Jaselka_2011_651.JPG