Dzień Dziecka w Busku Zdroju

Nie ma jak rodzina” – zostań rodzina zastępczą. Było to hasło tegorocznego festynu rodzinnego jaki ruszył w parku zdrojowym w Busku Zdroju. Impreza ta zorganizowana została przez Stowarzyszenie Razem Dzieciom i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Promowała ona ideę rodzicielstwa zastępczego. Program był niezwykle bogaty. Udział w zabawach i konkursach mógł wziąć każdy i najmłodszy i dorosły. Chętni byli także kuracjusze.

DSC08075.JPG

Na scenie obejrzeć można było występy podopiecznych placówek opiekuńczo – wychowawczych z terenu powiatu buskiego. Była wystawa prac plastycznych, prezentacje i konkursy z nagrodami.
Ważnym punktem imprezy było poradnictwo rodzinne i zdrowotne. Chętni mogli honorowo oddać krew i bezpłatnie zmierzyć sobie ciśnienie. Imprezę poprowadził znany i lubiany aktor Teatru Starego w Krakowie Rafał Jędzrzejczyk. Jako gwiazdy wystąpiły Fasolki z Warszawy.

Kobiety kreatywne pojawiły się również na tej imprezie z narzędziami pracy tj. torbą wypełnioną farbami do malowania twarzy i sprayem do włosów. Chętnych jak zwykle nie brakowało, a uśmiechnięte twarze dzieci po wykonanym „MAKIJAŻU” były dla nas największą zapłatą.

DSC08094.JPG